Lidé, kteří mají peněz dostatek, nikdy nepochopí, co to znamená peníze nemít. Aspoň do doby, než se sami ocitnou řízením osudu v podobně nezáviděníhodné situaci. A protože se do finanční tísně může dostat vlastně kdykoliv kdokoliv, protože tohoto nebezpečí není nikdo stoprocentně ušetřen, je třeba vědět, co si počít, když už nastanou problémy. A určitě neuškodí, když se nad tím zamyslí i ti, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že na ně nikdy finanční tíseň nedolehne.
Každý prostě může jednoho (jenom takzvaně) krásného dne zjistit, že už nemá peněz tolik, kolik by potřeboval. Situaci mu může zkomplikovat třeba pokles nebo rovnou výpadek jeho příjmů, s nimiž počítal, problémy mohou nastat ale i kvůli nečekaným a příliš vysokým výdajům, jež už nesnesou odkladu. A když už nestačí ani průběžně vydělávané finanční prostředky, ani to, co si člověk našetřil dříve, musí se začít uvažovat o půjčce. V podobné situaci může být totiž právě tato nejednou i tím jediným možným řešením.
A když někdo pomýšlí na půjčku, měl by si v prví řadě ujasnit to, co potřebuje a co na oplátku může nabídnout. Protože jsou některé půjčky provázené natolik přísnými na žadatele kladenými podmínkami, že se u nich nedá uspět, a jsou tu i nabídky zjevně nebo skrytě předražené či prošpikované různými ‚háčky‘, na něž by mohl dlužník po vzetí si půjčky doplatit.
Je tedy třeba vybrat si půjčku, která je dosažitelná, výhodná a naprosto srozumitelná. A tou bývá často nebankovní hypotéka. Ta je totiž relativně výhodná, jak nás o tom může přesvědčit u nabídky zvané americká hypotéka kalkulačka Nebankovní hypotéky, a přitom se tu není třeba vůbec bát toho, čeho se bojí ti, kdo žádají o bankovní půjčky, tedy malých příjmů, registrů dlužníků či exekucí. Tady se prostě dá do zástavy nemovitost a vzápětí si lze půjčit třeba až sedmdesát procent její odhadní ceny. Což se dá následně bez problémů splatit, protože na to může mít člověk třeba i třicet let.
A tak je sice finanční tíseň nepříjemná, ale panikařit kvůli ní nemusíme.